0

Youtube, videolar arasında gezinmeyi kolaylaştırmak için mobil uygulamasını güncelledi. Şirket, bu hafta izleyeceğiniz videolar arasında ileri ve geri gitmenizi sağlayan yeni bir yatay kaydırma hareketini başlatacağını duyurdu. İleri kaydırmak sizi bir sonraki önerilen videoya götürürken, geri kaydırmak sizi en son izlediğiniz videoya götürecek.

Ayrıca YouTube’un yaptığı açıklamaya göre, video aynı zamanda kaldığınız yerden devam edecektir. Değişiklik, kullanıcılara mobil video oynatımı üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlandı – şu anda YouTube‘da etkileşimin yüzde yetmiş’inin gerçekleştiği platform.

YouTube‘un son aylarda mobil kullanıcılar için yaptığı tek ayar bu değil. Geçen yıl şirket, mobil kullanıcıları hedefleyen, Stories adlı kısa form içerik oluşturucu içeriğiekran süresi kontrollerikaranlık modmobil uygulamanın ana sayfasında videoları otomatik oynatma ve daha fazlasını içeren başka özellikler ekledi . Ayrıca 2017 yılında uygulama içi video paylaşımı ve mesajlaşma eklendi ve uygulamada görüntülendiğinde farklı video formatlarını daha iyi desteklemek için çalışmalarına başladı .

Ayrıca, YouTube cep telefonunda daha iyi hareketleri kullanmanın yollarını düşünüyor. Örneğin, 2017’de, ilk önce 10 saniye ileri veya geri atlamak için bir videoya iki kez dokunmanıza izin veren bir özellik tanıtıldı. Kaydırma bu daha önceki özelliğin doğal bir uzantısı gibi hissediyor.

Yatay soldan sağa gezinme özelliğiyle, YouTube uygulaması içinde gezinmeyi kolaylaştırır. Bu da kullanıcının video içeriğine katılımını artırabilir. Ayrıca, kullanıcıların uygulamayı her başlattıklarında daha uzun süre kullanmaya başlayabildiğini görüyordu. Bu, reklam ve ticari uygulamalarla ticari ve sanal para birimi  gibi diğer uygulama içi satın alımlar yoluyla kullanıcıları paraya dönüştürmek için daha fazla fırsat anlamına geliyor.

YouTube, yeni özelliğin bu hafta iOS kullanıcılarına yayıldığını söylüyor. Şirket, özelliğin ne zaman Android cihazlara geleceğini belirtmekten çekindi.

Abdullah KESKİN

Hulu, Fyre Fraud belgeselini beklenmedik bir şekilde yayımladı

Previous article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haber