0

Xbox ve PlayStation‘un klasikleşmiş rekabetini bilmeyen yoktur. İşte bu klasikleşmiş rekabete yeni bir konsol daha katılıyor ve amaçları sağlıklı bir rekabet oluşturmak.

Project Cars‘ın geliştiricisi ve yayıncısı olan Slightly Mad Studios adlı oyun firmasının CEO‘su Ian Bell, şirketlerinin bağımsız bir konsol üzerinde çalıştığını açıkladı. Her ne kadar donanım ve yazılım özellikleri netleşmemiş olsa bile şimdilik Bell‘in bize verdiği ayrıntılar dikkate değer.

Konsol hakkındaki ilk sözler Bell tarafından geldi. Kendileri Twitter üzerinden yazdığı şu tweet ile fitili ateşledi.

“Mad Box geliyor.”

Bell, diğer açıklamalarındaysa konsolun yaklaşık 3 yıl içerisinde piyasaya sürüleceğini ve de sanal gerçekçilik oyunları için saniyede 120 kareye kadar destek verebileceğini belirtti. Sözlerine “Birçok büyük sanal gerçekçilik aletlerini ve gelecek olanları destekleyecektir. Ayrıca özellikler bundan iki yıl sonra çok hızlı bir PC’ye eşdeğer olacak.” diyerek devam etti. “Bileşenlerin üreticileriyle erkenden görüşmeler yapıyoruz, bu nedenle şu anda ayrıntılı olarak belirtilen tasarımlara sahip olduğumuzdan başka bir şey söyleyemeyiz.”

Konsolların oyun kısmına geldiğimizdeyse Bell, bunların “dışlayıcı” olduğunu düşündüklerini belirtti. Ayrıca tüm geliştiricilere çapraz platform motoru göndereceklerini ve geliştiricilerin şimdilik diğer donanım üreticilerini hariç tutmaları için bir teşvik girişiminde bulunulmayacağını da ekledi. Kendileri uzun yıllardır süren Xbox ile PlayStation mücadelesine sağlıklı bir rekabet getirmek istiyorlar, bunu haberin başında belirtmiştik.

Mad Box için tasarlanan tasarımların 4 ila 6 hafta içerisinde insanlara sunulacağı, konsolun dünya çapında piyasaya sürüleceği ve diğer konsollara kıyasla daha rekabetçi bir fiyat sunulacağı da verilen bilgiler arasında. Bell sözlerini şöyle sonlandırdı; “Ürünün tamamlandığını görmemiz için halihazırda gerekli finansmanı sunan çok sayıda yatırımcımız var, ancak halen önümüzde uzun bir yol var ve şu anda en iyi tekliflere bakıyoruz.”

2018 yılında konsollar ve bilgisayarlar birçok değişime uğradı, gelişmeler yaşandı. Kimisi iyi kimisi kötü bu değişmelerin ardından şimdi 2019‘da ne tür olaylar olacak merakla beklemekteyiz.

Peki sizce Mad Box söylediklerini başarabilecek mi?

Emir Kaya

The Walking Dead: Final Season Bölüm 3, Ocak ayında geliyor ve Steam’da olmayacak

Previous article

Celeste şimdi Xbox One’da indirmek için ücretsiz

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haber