0

The Walking Dead, belki de Telltale Games‘in en ünlü ve en sevilen serisiydi. Öyle ki oyun oldukça başarılıydı ve binlerce oyuncu tarafından oynandı. İşte bu güzel serinin son oyunu olacak The Walking Dead: Final Season içinse işler yolunda gitmemişti hatırlarsanız.

Oyunun ilk 2 bölümü piyasaya sürüldükten sonra Telltale Games kötü yönetim, mali sıkıntılar ve birçok farklı sebepten dolayı kepenklerini indirip, stüdyolarını şak diye kapamak zorunda kalmıştı.

Bunun ardından birçok oyuncunun üzüldüğünü biliyoruz. Gerek The Walking Dead: Final Season‘ın akıbetinin belirsiz olması, gerekse The Wolf of Among Us Season 2‘nin bu sebepten iptal edilmesi büyük bir hayal kırıklığına yol açmıştı.

Bunun ardından TelltaleThe Walking Dead‘ın tamamlanabilmesi için potansiyel sponsorlarla görüşmeler yaptığını belirtmişti ve sonunda SkyBoud Games ile anlaşmışlar ve The Walking Dead: Final Season‘un son 2 bölümünün tamamlanacağını duyurmuşlardı.

SkyBound Games sözünü tuttu ve o mutlu haberi de duyurdu sonunda! The Walking Dead: Final Season‘un 3. bölümü olan Broken Toys15 Ocak 2019‘da yani yaklaşık 1,5 hafta sonra çıkışını PlayStation 4Xbox One, Switch ve PC için yapacak. Çıkışın ardından son bölüm için de tarih paylaşılacağı söylendi.

Fakat ortadaki tuhaflık şu ki, oyunun son 2 bölümü Steam için çıkmayacak. Son 2 bölüm yalnızca Epic Games Store üzerinde çıkışını yapacak. Bu da Epic Games Store‘un Steam‘i zayıflatmak için yaptığı hamlelerden.

Ancak endişelenmeyin, eğer Steam üzerinden The Walking Dead: Final Season‘un tüm bölümlerini tek pakette aldıysanız son 2 bölümü Steam üzerinden indirebilecek ve Epic Games Store üzerinden satın alım işlemi yapmanıza gerek kalmayacak.

Son 2 bölüm için eski Telltale ekibini toplayan SkyBound Games nasıl bir iş çıkarmış hep beraber göreceğiz. Biz sabırsızlanıyoruz!

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Emir Kaya

Battlefield V ilk hafta tahmini olarak 1,4 milyon sattı

Previous article

Xbox ve PlayStation rekabetine yeni bir konsol daha katılıyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir