Samsung’un Galaxy Note 8 Pil sorununa yanıtı

29

Birkaç kullanıcıdan yaklaşık bir hafta önce, Samsung Galaxy Note 8’de bir pil sorunu şikayetleri ortaya çıktı. Bu şikayetlerin ardından Samsung şimdi bu soruların cevabını verdi. Güney Kore firması bir açıklamada, bu tür kullanıcı raporlarını ciddiye aldığını söyledi. Resmi yanıt çok önemliydi ve şirket, 2016 yılında Galaxy Note 7’deki pil fiyaskosu için toplu seviye bir eleştiri ile karşı karşıya kaldı.

Şirketin ABD Topluluk Forumlarındaki bazı Samsung Galaxy Note 8 kullanıcıları tarafından bildirildiği üzere bu cihazlar, cihazları yanıt vermemektedir. Etkilenen kullanıcılar Galaxy Note 8 ünitelerinin pillerinin tamamen boşaltılmasından sonra bir ücret kabul etmediğini fark ettiler. Bildirilen vakaların çoğunda en yeni Galaxy Note model şarj cihazına bağlandığında herhangi bir şarj işareti bile göstermiyor. Bazı kullanıcılar Kurtarma menüsüne girerek cihazlarını açmaya çalıştı ancak başarılı olamadı.

Galaxy Note 8’in yanında, benzer bir sorunun bazı Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 + kullanıcılarını etkilediği ortaya çıkmıştı. Bazı raporlar Galaxy Tab S3’teki varlığını da vurguladı.

Konuya ilişkin ayrıntılı bir bilgi henüz ortaya çıkmadığı halde Samsung , konuyla ilgili endişelerini vurguladı. Şirket ayrıca, ilk gelişmelerin donanımının şarj yönetimi ile bir bağlantı önerdiğine inanıyordu. Samsung, “Elbette Samsung, bu türden tüm raporları ciddiye alıyor. Yalnızca ücret yönetimiyle bağlantılı çok az sayıda müşteri sorgusu aldık ve maalesef bu konuda daha ayrıntılı bilgi sahibi olursak konuyla ilgili daha fazla yorum yapabiliriz. ” şeklinde açıklama yaptı. Resmi bildiri, müşterinin sorunu tanımlamasına yardımcı olmak için MSPowerUser tarafından bildirilen Almanya’daki Samsung Müşteri Hizmetlerinin iletişim bilgilerini izliyor.

ABD Topluluk Forumlarında ‘SamsungMel’ kulplu bir Samsung moderatörü daha önce konuyu onayladı ve “Not 8’in açılmamasıyla ilgili bu özel sorun, kesinlikle ele alınmasını istediğimiz bir şey.” açıklamasını yaptı.

2016 yılında batarya ile ilgili bir yangın tehlikesi olan Galaxy Note 7’nin lansmanı bildiğiniz üzere engellenmişti. Bu çarpıcı gelişme, Samsung’u, Galaxy Note modelini küresel pazarlardan geri çağırmaya itmişti. Fakat hala daha aynı sorun…

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Sadece 1 Yorum
  1. Emir KAYA 'nın yanıtı

    Samsung’un bu pillerle başı epey süre belada olacak. Apple artık bunun üzerine kaymak gibi alay eden bir reklam çeker herhalde.

YORUM YAZ