0
Rockstar’ın harika eleştiriler alan vahşi batı temalı açık dünya oyunu Red Dead Redemption 7 ödülde aday gösterildi.

Game Developers Choice Awards, önümüzdeki Mart ayında geri dönecek. Gösteri öncesinde organizatörler, bu yıl aday olan oyunların bir listesini açıkladılar bizlere. Her kategori için aday olan oyunların açıklandığı bu listede, Red Dead Redemption 2, en çok kategoride aday olan oyun oldu.

Rockstar Games yıllardır geliştirdiği ve harika eleştirilerle herkesi memun etmiş vahşi batı temalı açık dünya oyunu Red Dead Redemption 2En İyi SesEn İyi TasarımYenilik ÖdülüEn İyi AnlatımEn İyi TeknolojiEn İyi Görsel Sanat ve Yılın Oyunu olmak üzere toplamda 7 ödüle aday gösterildi.

Yakın zamanda bildiğiniz üzere PlayStation 4‘ün 2018 yılındaki en büyük ve en özel oyunları olan: God of Wars ve Marvel’s Spider-Man, ikisi de 6 ödül kazanmıştı. Popüler bağımsız yapımlar olan Celeste ve Return of the Obra DinnYılın Oyunu da olmak üzere birçok ödül için hazırlar.

Oyunlar için verilen ödüllere ek olarak, bu yıl fuarda Pioneer ve Lifetime Achievement ödülleri için iki geliştirici aday gösterildi. Birincisi daha sonraları ilan edilecek, ikincisiyse Naughty Dog‘un Uncharted serisinde yazar ve yönetmen olarak rol alan Amy Hennig‘den başkası değil.

The Game Developers Choice Awards‘ın 20 Mart 2019 Çarşamba günü saat 18:30‘da (PT ile) gerçekleşmesi planlanıyor. Ayrıca etkinlik, San Francisco Moscone Center‘da yapılacak ve Double Fine kurucusu Tim Schafer da ev sahibi olarak geri dönecek. Eğer şahsen katılamazsanız, etkinliği Twitch ve diğer doğrulanmamış platformlarda gösteriyi izleyebilirsiniz.

GDC Ödüllerine ek olarak, 2019 Independent Games Festival‘ın kazananları da 20 Mart 2019‘da açıklanacak. Bu yıl ödüllerin adayları yakın bir tarihte açıklandı. Yukarıda kendisinden bahsettiğimiz Return of the Obra Dinn‘e ek olarak, Do Not Feed the MonkeysAlto’s Odyssey ve diğerleri…

Peki siz bu ödüller hakkında neler düşünüyorsunuz?

Emir Kaya

Celeste şimdi Xbox One’da indirmek için ücretsiz

Previous article

Bu 15 dakikalık oyun videosunda Anthem’in bir görevini tam olarak izleyebilirsiniz

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir