0

American Express, açıklanamayan bir anlaşmada Japonya merkezli restoran rezervasyon hizmetiolan Pocket Concierge oluşumunun yüzde yüz iştiraki oldu.

Satın alma, Japonca ve İngilizce olarak, ülkedeki ilk anlaşmalarından biri olarak Pocket Concierge oluşumuna yatırım yapan 500 Startups Japan başkanı James Riney tarafından açıklandı .

Bu hizmet, Michelin-starred ve diğer aylarca rezervasyon beklentileri olan restoranlar da dahil olmak üzere, kaliteli restoranların rezervasyonunda yardımcı olmak amacıyla 2013 yılında başlatıldı. Şu anda 800 restoranla çalışmakta ve Japonca, İngilizce ve Çince dil destekleri mevcut. En yakın rakipleri Open Table ve TableAll olan Pocket Conciegre, artık American Express tarafından yönetilecek.

American Express, söylenenlere göre yüzde yüz iştiraki olarak devam edecek. İşletmeyi kart üyelik hizmetleri ile entegre etmeyi planlıyor.

Yeni başladığımızda Japonya’da sınır ötesi birleşme ve satın alma fırsatından bahsettik. Yabancı şirketler için yerel olarak satın almak bu ülkedeki değeri ortaya çıkarmak için uygun bir yol. Pek çok insan bu ihtimalden şüphe ediyor, çünkü çok nadir görülüyor. Pocket Concierge sadece bunun mümkün olduğunu kanıtlamakla kalmadı, aynı zamanda dünyanın en saygın şirketlerinden biri oldu .

American Express‘in geçen yılki satın alma işlemlerinde seyahat asistanı Mezi ve İngiltere merkezli Fintech Start Cake‘i de içeriyordu.

Abdullah KESKİN

Huawei’nin kurucusu, Donald Trump’ı övdü ve casusluk iddialarını reddetti

Previous article

Facebook tarafından yerel haberlere 300 milyon dolar yatırım yapacağı söyleniyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haber