0
Sony birçok merak edilen verileri açıkladı. PS4 satışlarından Spider-Man oyununa, PlayStation Network‘ün aktif kullanıcı sayısına kadar birçok veri Sony tarafından açıklanmış bulunmakta. Veriler için şunları söyleyebiliriz: Satış rakamları yükseliyor, yükseliyor ve yükseliyor.

SonyPlayStation 4 için yeni bir satış güncellemesi yaptı ve görünüyor ki işler iyiye gidiyor Sony için. Konsol, 31 Aralık 2018 itibariyle dünya genelinde tamı tamına 91.6 milyon adet satış yaptı! Tatil sezonunda ise 5.6 milyon adet satış yapıldı ve yüzler güldü. Konsol bir kenara, işlerin Spider-Man için de iyi gittiğini kabul etmek gerek.

PS4 özel oyunu olan ve Insomniac tarafından geliştirilen Spider-Man oyununun 25 Kasım 2018 itibariyle dijital veya fiziksel fark etmeksizin tam 9 milyon adet satış yapıldığı açıklandı. Ayrıca Spider-Man, ilk üç gününde 3.3 milyon adet satarak ağızları açık bırakmıştı.

PS4 için çıkan diğer oyunlarının da satışlarının arttığı da söylenirken, PlayStation Network‘ün Kasım 2018 itibariyle 90 milyon aktif aylık kullanıcısının olduğu belirtildi.

"<yoastmark

Sony Interactive Entertainment başkanı John Kodera ise bu durum için şunları söyledi:

“Bu dünyadaki tutkulu topluluğumuza ve ortaklarımıza, bu dönüm noktalarına ulaşmamıza yardım ettiğikleri için en derin şükranlarımı sunuyorum”

Ayrıca platformu ve SIE‘yi daha da genişleteceklerini, daha iyi deneyimler sunmak için çalışılacağına da konuşmasınde yer verdi John Kodera.

Evet, rakamlar iyi gözüküyor olsa bile PlayStation 4‘ün hâlâ emektar konsol olan PlayStation 2‘nin satış rakamlarını geçebilmesi için uzunca bir yolu var. PS2150 milyondan fazla sattı. İnanılmaz öyle değil mi?

Son olaraksa Ekim 2018 aylarında şirket, bir PlayStation 5 yapılabileceğini kabul etti ve Mayıs 2018‘de PS4‘ün kullanım ömrünün dolduğunuı söyledi.

Spider-Man‘ı satın almak için buraya, daha fazla haber içinse buraya tıklayabilirsiniz!

Peki siz PlayStation’un satışları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Emir Kaya

The Walking Dead Final Season Bölüm 3 için yeni bir fragman

Previous article

The Division 2 Steam’da Olmayacak

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haber