Netflix, Daredevil dizisini iptal etti

Oysa ki baya' efsane bir sezon izlemiştik.

Web dizisinin 3. sezonu için yapılan eleştirilere rağmen, Netflix, Marvel’s Daredevil dizisinin iptal edilmesi kesinlikle bizleri şaşırttı. 

8

Web dizisinin 3. sezonu için yapılan eleştirilere rağmen, Netflix, Marvel’s Daredevil dizisinin iptal edilmesi kesinlikle bizleri şaşırttı. Bu hamle, Iron Fist ve Luke Cage gibi diğer Marvel yapımı dizilerin de iptal edilmesini beklentisini doğurdu. Daredevil’in ilk üç sezonu Netflix’te yayınlanmaya devam edecek. Marvel’in Daredevil’in Disney’in kendi yayın hizmetinde devam ettiği diziyle “öbür dünyaya” sahip olduğu söyleniyor.

Marvel’s Daredevil dizisNetflix’te dördüncü sezon için geri dönmeyecek. Dizinin son sezonuyla son derece gurur duyuyoruz ve hayranları için acı verici olsa da, bu süreci yüksek bir nota kapatmaları onlar adına güzel olduğunu söyleyebiliriz.

Yayımlanan bir rapor, popüler Daredevil serisinin sadece Disney + akış platformunda daha fazla mevsimi görmek için yaşayabileceğini düşünüyor. Marvel, bunun için resmi bir onay vermedi. Bununla birlikte, bu gelişme Netflix’in açıklamasında şöyle demiştir: “Netflix’deki seriler sona ererken, mevcut üç mevsim gelecek yıllarda hizmette kalacak, Daredevil karakteri ise Marvel için gelecek projelerde yaşayacak.”

Marvel’ın Iron Fist ve Luke Cage dizilerinin yanı sıra Daradevil dizisinin de iptal edilmesiyle, Netflix‘te sadece iki dizisi kaldı: Jessica Jones ve Punisher. Bunun için, resmi bir dönüş tarihi Marvel veya Netflix tarafından açıklanmadı, ancak şu anda planlandığı gibi Netflix’te izlenebilir durumda olacaklar.

Son Tarih raporunda, artan maliyet ve New York’un vergi kredilerinin, dizinin ardında Netflix’ten gelen hava şartlarının ardında yatan faktörler olabileceği iddia ediliyor. Buna ek olarak, Marvel’in Netflix’in tek sezonda daha az bölüm üretmesi yönündeki baskıları da Marvel’in kararlarında esneklik istemesinin nedeni olabilir.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

YORUM YAZ