LG’nin yeni konsept robotoları sunuldu

LG, içeceklerinizi, bavullarınızı hatta alışveriş poşetlerinizi bile taşıyabilen yeni konsept robotları sunar…

42

Sonunda içeceklerimizi ve bavullarımızı taşıyabilecek faydalı robotların üretimiyle karşı karşıyayız. LG, nihayet faydalı robotları piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçen yıl CES etkinliğinde havalimanlarında temizlik yapmak ve yolcuların yollarını bulmalarını sağlamak için tasarlanmış robotlar duyurulmuştu. Bugün, içecekleri, bavulları ve hatta alışveriş poşetlerinizi bile taşımaya yardımcı olabilecek üç yeni robot tasarımıyla karşı karşıyayız.

Üç robotla ilgili teknik ayrıntılar yayımlandı. Bu ayrıntılar robotların ne kadar büyük olduklarını ve nasıl hareket ettiklerini de içeriyordu. Ancak bu robotların resimlerine baktığımızda 1.50 boyundaki insanlarla neredeyse yetişebilecek boyutlara sahipler. Muhtemelen bilgi sağlamak ve talimatlar almak için yerleşik ekranlar kullanılan robotla aynı parlak göz robotu mevcut. 

LG'nin havaalanı kılavuzu robotu geçen sene CES'de duyurulmuştu.

 

Bu robotlar, LG'nin tüm yeni robot ürünleri için yeni markası olan "CLOi" serisinin bir parçası olacak. Sayfanın üst kısmındaki resimde soldan sağa doğru, sürgülü tepsi bulunan ve otellerde ve havaalanlarında yiyecek ve içecek temin edecek olan CLOi sunum robotu var.

Muhtemelen LG, bu robotları çok yakında denemeye başlayacak. İki havaalanı robotu, komşu Pyeongchang İlçesi'ndeki Kış Olimpiyatları'nda acele ederken yardım etmek için Güney Kore'nin Incheon Uluslararası Havalimanı'nda test ediliyor. Önümüzdeki hafta CES'de yeni CLOi robotlarından daha fazlasını göreceğiz, bu yüzden daha fazlası için bizi takip edebilirsiniz.

Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için takipte kalın.

[zombify_post]

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Sadece 1 Yorum
  1. Emir KAYA 'nın yanıtı

    Kulağa hoş geliyor. Umarım robotla ilgili bir aksilik çıkmaz.

YORUM YAZ