0
Her ne kadar MATE X İLE GALAXY X KATLANABİLİR OLSA DA İKİ TELEFONUNDA FARKLI BİR TARZI VAR.

Galaxy Fold dünyada ki katlanabilir tek telefon değil. Mate X için bir merhaba deyin.

Huawei CEO’su Richard Yu, Pazar günü MWC Barcelona fuarının öncesinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalar yaptı. Mate X, Samsung’un katlanabilir telefonu gibi olmasına rağmen temelde farklılıkları mevcut. Galaxy Fold kapaklı bir telefon tarzı açılırken, Mate X tarafında ise bu pekte öyle değil çünkü ekran arkaya doğru katlanıyor ve bu şekilde kullanıma devam edebiliyorsunuz. Bu farkı daha net anlayabilmek için videoyu izleyebilirsiniz.

Ayrıca 5G bağlantısına ve Lecia teknolojisine sahip kameralar da bulunacak.

Katlanabilir Telefonların Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor

Katlanabilir akıllı telefonlar, şu anda günümüz standartlarında olan telefonların tasarımlarında gelecek için büyük bir devrim yaratıyorlar. Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz bu tarz teknolojilerin gerçekleşmesine artık alışmak üzereyiz. Çünkü son 20 yılda gelişen teknolojinin hızı durdurulamaz hale geldi. Katlanabilir telefonlar da bunun bir örneği oldu.

Mate X, yaklaşık olarak 2.600 dolara mal olacak ve yılın ortalarında piyasaya sürülecek. Fakat bu fiyatlar ülkemizde büyük oranda değişiklik gösterebilir.  Teknik özellik olarak ise 8GB Ram ve 512GB depolama ile karşımıza çıkacak. Ekran olarak 6,6 inçlik ön ve 6,38 inçlik arka ekrana sahip, açıldığında ise bu ekran 8 inç ile kocaman bir ekrana dönüşecek.

Huawei CEO’su Richard Yu, fiyatın yüksek olduğunu kabul etse de içerikteki ürünün yeniliğine vurgu yaptı.

Diğer teknoloji haberleri için Buraya tıklayınız.

 

 

 

Samsung Galaxy Fold fiyatı IPhone XS’den fazla olacak

Previous article

METU GEEX, 9-10 Mart’ta oyuncuları bir araya getiriyor!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir