Instagram kullanıcıları yakında hikayelerini WhatsApp’a gönderebilecek

Yakın bir süre içierisinde kullanıcılar, Instagram hikayelerini doğrudan bir WhatsApp durumu olarak WhatsApp’ta paylaşabilecekler.

118

Instagram hikayeleri, Snapchat'ın bir zamanlar tanımlayıcı özelliğini bir kopyayı tasarım gereği, Mart 2017'de kullanıma sunulmalarından bu yana popülaritesini hızla arttırıyor. Facebook'daki bu ilk tam entegrasyona rağmen, şirket Instagram'a sunduğu şeylerle ortaya çok iyi şeyler çıkardı. Gerçekten de, Instagram hikayeleri,  2017 yılının Kasım ayı itibarıyla yaklaşık 300 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına sahip olarak gün geçtikçe kitlesini arttırıyor.

Fakat Facebook'un formatını zorlamaya yönelik çabaları, hiç bir azalma belirtisi göstermiyor. Aslında, şirket şimdi çapraz gönderme Hikayeleri'ni yalnızca Brezilya'da WhatsApp'a deniyor. Facebook'tan resmi onay alan TechCrunch'a göre, İnstagram hikayelerini WhatsApp'a gönderme özelliği bu yılın ilerleyen saatlerinde kartlarda daha geniş bir katılım ile Brezilya'da sınırlı sayıda kişiyle test ediliyor.

Bu özelliğe erişimi olan kullanıcılar, Instagram Hikayelerini doğrudan bir WhatsApp Durumu olarak WhatsApp ile paylaşabilirler. Hikayeler, WhatsApp genelinde kullanılan aynı şifreleme yöntemiyle korunur ve 24 saat sonra kaybolur.

Bir Facebook sözcüsü TechCrunch'a , "Instagram'daki deneyimi her zaman iyileştirmenin yollarını test ediyoruz ve her anı sizin için önemli olan insanlarla paylaşmayı kolaylaştırıyoruz" açıklmasını yaptı.

[zombify_post]

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

2 Yorum
  1. Emir KAYA 'nın yanıtı

    Ne gereği vardı ki?

    1. Arhan ARI 'nın yanıtı

      Demek ki gerek varmış.

YORUM YAZ