Artık Instagram’da hikayeleri görebilecek kişileri seçebileceksiniz

Hikayelerinizi artık belli bir kesime görünür hale getirebileceksiniz!

Instagram, izleyicilerinizin belirli bir alt kümesine kadar belirli Hikayeler için kitlenizi kısmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik açıkladı.

7

Instagram Hikayeler, anlık olarak 24 saatlik paylaşımlar yapmanızı sağlar. Snapchat’in önünü büyük ölçüde kesen bu özellik bu zamana kadar bütün arkadaşlarınıza açıktı. Ancak gelecek olan yeni güncelleme ile bu durum değişiyor çünkü Instagram, izleyicilerinizin belirli bir alt kümesine kadar belirli Hikayeler için kitlenizi kısmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik açıkladı.

Bu özellik “Close Frineds” olarak adlandırılmış. Listeden takipçileri istediğiniz zaman ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz; bundan haberleri bile olmayacak. Listeye profilinizdeki yan menüden erişilebilir. Ayarladıktan sonra, bir hikaye paylaştığınızda, onu tüm takipçilerinize veya yalnızca küçük “Yakın Arkadaşlar” listenize gönderme seçeneğiniz olur.

Bu özellik, insana göre “daha kişisel anları” paylaşmanız içindir – ya da teknoloji meraklısı teyzelerinizin görmesini istemediğiniz anlar. Yakın Arkadaşlar listenizden eklendiklerinde veya kaldırıldıklarında takipçilere bildirilmeyecek olsa da, Yakın Arkadaşlar listesindeki kişilerin Hikayelerinde bir rozet belirir, bu yüzden tamamen gizli değildir. Sosyal medyada herşeyi varsayarak görmek hala en güvenli olanıdır.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

YORUM YAZ