Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Instagram, 18 ay evvel çıkardığı “60 saniyeden daha uzun video içeriklerini izleme hizmeti” IGTV’de içerik üreticilerinin gelir elde etmesi için çalışmalara başladı. Nihayet 18 ayın ardından IGTV içerik üreticileri para kazanabilecekler. Bununla birlikte IGTV artık Instagram içerik üreticileri tarafından daha çok kullanılacağını tahmin ediyoruz.

İçerik üreticilerine IGTV’den kazanç elde etmek için sürdürülebilir ve uygulamalı bir yol sunarak, hedefe daha fazla ve daha kaliteli içerik getirmeleri için ilham sunmayı hedefleyen Instagram, çeşitli içerik üreticilerine IGTV’den reklam kazancı uygulamasını aktif etti bile.

Program, potansiyel olarak video yapımcılarının, içeriğinin ortasına yerleştirilen reklamlardan yüzde 55’lik bir gelir elde ettiği Facebook Watch’a benzer bir şekilde çalışabilir. IGTV için gelir yüzdesinin ne olacağına dair hiçbir bilgi yok, ancak Facebook tüm reklamlarını tüm uygulamalarında aynı satın alma arayüzleri üzerinden yayınlama eğiliminde olduğundan, içerik oluşturucularının nakit çoğunluğunu elde etmesini sağlayan yüzde 55’lik oranı yine IGTV’de de kullanabilir.

Daha önce, Instagram sadece sınırlı sayıda ünlü ile çalışmıştı. Hatta Bloomberg IGTV içeriğinde prodüksyon gelirlerini karşılamak amacıyla bir ödeme yaptı, ancak kar elde etmek için içerik üreticilerine herhangi bir yol sunmamıştı. Fakat artık Instagram, IGTV içerik üreticilerine reklam kazançları elde etmesi için çalışmalara başladı ve bu resmi olarak da doğrulandı.

Peki sizlerin, IGTV’de reklam gösterilmesi ile ilgili düşünceleriniz neler? En güncel teknoloji ve sosyal medya haberleri için takipte kalın.

Share:

administrator

TR