0

“Capote” ve “Infamous” edebi belgesellerin arasındaki senelerdir süren yoğun savaş, yakın bir zamanda gündem olmuştu. Savaş bu sefer, Hulu ve Netflix’in felaketli Fyre Festivali’nin, başarısızlıkla sonuçlanan sekiz davaya ve kurucu ortağı Billy McFarland’a altı yıl hapis cezasına çarptırılan 2017 müzik festivali hakkındaki rakip belgeselleri arasında. Hulu beklenmedik bir şekilde, “Fyre Fraud” adlı filmini Netflix’ten sadece dört gün önce yayınladı.“Fyre: Gerçekleşmeyen En Büyük Parti” nin galası için planlandı. Her iki film de ödüllü yapımcılar tarafından yönetiliyor.

Entertainment Today , Hulu’nun Emmy adayı Peabody ödüllü film yapımcısı Jenner Furst ve Julia Willoughby Nason’un yönettiği belgeselini “ortak yapımcı Elliot Tebele’nin Netflix belgeseli önünde aydınlatıcı bir bağlam sağlayacak.

“Fyre Fraud”, Fyre’yi rapçi Ja Rule ile birlikte kuran McFarland ve festivalin destekçilerinden biri olan Tebele pazarlama ajansı FuckJerry için çalışan kişilerle özel röportajlar içeriyor. Tebele’nin eski çalışanlarından bazıları, Fyre Fraud’ta Tebele’den onlardan festivalle ilgili erken uyarı işaretlerini gizlemelerini istedi.

McFarland daha sonra yatırımcıları dolandırmak suçu ile altı yıl hapis cezasına çarptırılırken, Ja Kuralı 100 milyon dolarlık bir davada sanık olarak çıkarılmak için savaşıyor . Katılımcılar, Bahamalar’da lüks bir müzik festivali beklemek için biletler için binlerce dolar ödediler, ancak bunun yerine kendilerini çadırlarda, internet servisi, su ve işlenmiş peynirli sandviçler gibi yiyecekler olarak buldular. Gecikmeli uçuşlar, konuklar Miami’ye geri dönen charter uçuşları için sıcaktan saatlerce beklemek zorunda kaldıklarından deneyimi daha da kabus haline getirdi .

Buna cevap olarak, Netflix’in 1999’da Sundance Film Festivali’nde Büyük Jüri Belgesel Ödülü’nü kazanan Chris Smith’in yönettiği Frye, Tebre ve Jerry Media’yla çalıştığı halde (bir FuckJerry markası), “hiçbir zaman onlar ya da birlikte çalıştığımız diğer kişiler, filmimizde etik kurallarımıza aykırı olacak olumlu bir kapsama istediler.

Filmimizin arkasında duruyoruz, bunun tarafsız ve aydınlatıcı bir bakış olduğuna inanıyoruz ve tüm dünyadaki izleyicilerle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

Abdullah KESKİN

Facebook tarafından yerel haberlere 300 milyon dolar yatırım yapacağı söyleniyor

Previous article

YouTube, mobil uygulamasında videolarda gezinme şeklini değiştirdi

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir