Google şimdi Pixelbook’daki gizemli Fuchsia işletim sistemini test ediyor

Google, Pixelbook için özel olan işletim sistemi Fuchsia’da, Google tarafından geliştirilen Zircon mikro çekirdekleri kullanıldı.

31

Google, bir yıldan uzun süredir yeni bir işletim sistemi olan Fuchsia’yı geliştiriyor. Google tarafından geliştirilmiş ve bir geliştirici topluluğuna katkıda bulunmak için açık kaynağa sahip olan Fuchsia, arama devinin ayrıntı vermediği halde gizemli bir işletim sistemi halen sürüyor. Chrome Unboxed , Google’ın geliştiricilerin Fuchsia’yı şirketin Pixelbook’una yüklemesine olanak tanıyan dokümanları yayınladığını bildiriyor.

Bu tipik geliştirici işletim sisteminiz değildir ve işletim sistemini yüklemek için bir Pixelbook’u barındıracak ve hedefleyebileceğiniz iki makineye ihtiyacınız olacaktır. Bir kullanıcı arabiriminde ve işlevlerde erken ipuçlarıyla çok ilerlemiş bir iş. Yine de, Google’ın kendi Pixelbook’unu denemek için seçtiği ilginç. Fuchsia, çoğunlukla giyilebilir ve İnternette Şeyler cihazları gibi gömülü sistemlerle bağlantılıydı, ancak testler Intel’in NUC ve Acer’ın Switch Alpha 12 Chromebook’larına genişletildi.

[zombify_post]

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Sadece 1 Yorum
  1. Emir KAYA 'nın yanıtı

    Tasarımı hoşuma gider ve desteklenirse geçiş yapabilirim.

YORUM YAZ