Google Chrome’un Android Uygulamasına Karanlık Mod Geldi

Daha önce Masaüstünde bulunan Chrome’a gelen karanlık mod, artık Android işletim sistemi içeren akıllı telefonlara geldi. Özellikle geceleri göz sağlığınızı korumanızı sağlayacak olan Karanlık Mod, Masaüstünde işimize yaradığı gibi artık mobil sürümünde de işimize yarayacak. Göz sağlığı için öncelik tanıyan bu özelliği çoğu kullanıcı karanlık temaları sevdiği için kullanmakta.

da block
Zeen's Automatic Middle Of Content Ad Feature

Kullanıcıların göz sağlığı için çoğu uygulama, web siteleri ve benzeri yerlerde kullanılan Karanlık Mod, oldukça işe yarıyor. Özellikle günün tamamını bilgisayarda geçiren kullanıcılar bu özelliğe oldukça ilgi duyuyor. Açık temalar gündüz saatlerinde güzel olmasına rağmen gece saatlerinde oldukça göz yorucu duruma gelebiliyor. Artık insanlar buna çözüm olarak Karanlık modları sıklıkla kullanmaya başladı. Hatta bazı uygulamalarda karanlık mod default olarak sunulup, açık mod ise bir seçenek olarak sunulmakta.

Chrome’un mobil sürümünde bulunan karanlık modu ayarlar kısmından ne yazık ki aktif edemiyorsunuz. Uygulamanızın üst kısmında bulunan URL alanına chrome://flags/#enable-android-night-mode yazın ve daha sonrasında ilerleyin. Karşınıza çıkan sayfada Android Chrome UI dark mode seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın. Daha sonrasında Enabled seçeneğine tıklayın ve Chrome uygulamanızı kapatıp, tekrardan başlatın. Daha sonrasında ayarlar kısmına giriş yapın. Seçenekler arasında Karanlık Mod (Dark Mode) seçeneğini bulun ve aktif edin. Daha sonrasında Chrome’ı dilediğinizce karanlık mod olarak kullanabileceksiniz.

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Daha Fazla İçerik
Merhaba dünya!