0
Epic Games‘in mağazası Epic Games Store, iade politikasını Steam ile uyumlu hâle getirmek için değiştirdi. Bakalım bu değişiklik nasıl sonuçlar doğuracak?

Epic Games, kendi mağazasının iade politikasını Steam ile aynı duruma getirmek istemiş olacak ki iade politikalarını değiştirdi. Artık Epic Games Store üzerinde aldığınız her oyunu “herhangi bir nedenle” iade edebilirsiniz. Ancak iade edeceğiniz oyunu en fazla 2 saat oynamış olmanız gerekiyor. Ek olarak oyunu aldıktan sonra 14 gün içerisinde iade işlemi talep edebilirsiniz. Eğer oyunu 2 saaten fazla oynadıysanız ve oyunu satın alma işleminizin üzerinden 14 gün geçtiyse iade talebinde bulunamazsınız.

Güncellenen politika ile Epic Games Store üzerinden satın aldığınız her oyun için iade işlemi talep edebilirsiniz. Ayrıca: “Bir oyun için iade işlemi talep ederseniz, o oyun için Epic Games mağazasında yaptığınız uygulama içi ve indirilebilir içerik alımları için, o içerik tüketilmediği, değiştirilmediği ya da aktarılmadığı sürece geri ödeme alacaksınız.”

Ön siparişler için yapılanlara gelecek olursak eğer bir oyun için ön sipariş verirseniz, oyun piyasaya sürülmeden önce herhangi bir zamanda ön siparişinizi iptal ederek geri ödeme alabilirsiniz. Oyunun oynanılabilir herhangi bir sürümü (BETA sürümleri de dahil olmak üzere) piyasaya sürüldüğündeyse yine 14 gün ve 2 saat kuralı uygulanmakta.

Epic Games Store iade politikası değişti

Epic Games Store iade politikası değişti

İşin başka başka bir yüzü daha var. Eğer son zamanlarda satın aldığınız bir ürün indirime girerse, oyunu iade edebilir ve indirimli fiyat sayesinde daha ucuza satın alabilirsiniz. Epic bu durum hakkında şunları söyledi: “Bunun geri ödemenin kötüye kullanılması olduğunu düşünmüyoruz.”

Son Sözler

Epic Games‘in mağazası, Steam‘ı devirmek için hamlelerini yapmaya başladı. Epic Games Store ilk duyurulduğu zaman daha az kâr talebi ve Unreal Engine motorunu kullananlara yardım edileceğini belirterek oyun geliştiricilerine Steam‘a kıyasla daha iyi bir teklifte bulundu.

Ayrıca Epic, Hades ve Journey‘in PC sürümü gibi birkaç oyunla anlaşma yaparak sadece Epic Games Store‘a özel olmasını sağladı. Bununla da kalmadı, The Walking Dead: Final Season ve The Division 2‘nin de dahil olduğu önceleri Steam üzerinde piyasaya sürülmesi beklenen oyunların PC sürümlerini kendi mağazasına özel duruma getirdi.

Değişen iade politikasının tamamını görmek için buraya, daha fazla haber içinse buraya tıklayabilirsiniz!

Peki siz değişen iade politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Emir Kaya

Kral TV, Artık Televizyonlardan Ayrılıyor

Previous article

Tesla Model 3, yaklaşan hacker yarışmasında ana hedef olacak

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Haber