0
Ah inanın ki o basit grafiklerden ne anlamlı hikayeler, ne oyunlar, ne kahramanlar, ne maceralar çıkıyor bir bilseniz, bir bilseniz…

Günümüzde her ne kadar muhteşem grafikli oyunlar almış başını gitse de piksel grafikli ve oldukça da kaliteli oyunlar da çıkmıyor değil. Özellikle piksel grafikli oyunlara tutkulu olan oyuncu kitlesi de göz ardı edilemeyecek kadar büyük.

Her ne kadar piksel grafikli oyunlar başarısız ve basitmiş gibi bir ön yargı olsa da kimi oyunlar var ki sadece piksel grafikleriyle ve anlattıklarıyla yutkunmamızı, göz yaşları dökmemizi veya derin düşüncelere dalmamızı sağlıyor.

İşte biz de bugün İmleç olarak kesinlikle denemenizi tavsiye ettiğimiz 3 piksel grafikli oyunu listeledik. Çok yakında 3 piksel grafikli oyunu daha önerdiğimiz yeni bir listeyle karşınızda olacağız. .Hazırsanız başlayalım! Not: Liste herhangi bir derecelendirmeye tabi tutulmamıştır, karışıktır.

1. Kingdom: Two Crowns

Noio ve Coatsink geliştirilen, Raw Fury tarafından yayıncılığı yapılan Kingdom: Two CrownsKingdom serisinin 3. oyunudur ve 11 Aralık 2018 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Strateji türündeki bu bağımsız oyunda, krallığımızı kuruyor, güçlendiriyor ve geceye hazırlık yapıyoruz. Hava kararıp, güneş battığında, Haris adlı yaratıkların saldırılarına karşı dayanıp, onları öldürmeye çalışıyoruz.

Serinin bu oyununda, diğer oyunlara nazaran birçok ek içerik geldi. Yeni çağlar, yeni binekler, yeni karakterler, yeni çizimler, yeni DLC’ler ve çok daha fazlası. Ayrıca Kingdom: Two Crowns‘da co-op yani arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz.

2. To The Moon

Freebird Games tarafından geliştirilen ve yayıncılığı yapılan To The Moon1 Kasım 2011‘de piyasaya sürüldü. Belki de piksel grafikli oyunlar arasında en duygusal, en güzel hikayeye sahip yegane oyunlardan bir tanesi.

Bu oyun aslında bir seri değil fakat To The Moon 2 olarak da geçen Finding Paradise diye bir oyun daha piyasaya sürüldü Freebird Games tarafından. O da aynı şekilde harikaydı diyebiliriz.

Bu oyunda ölmek üzere olan Joel‘in tek dileğini gerçekleştirmeye çalışıyoruz: Ay’a gitmek

3. Punch Club

Lazy Bear Games tarafından geliştirilen ve tinyBuild tarafından yayıncılığı üstlenilen Punch Club, bizlere hemen Fight Club‘ı hatırlatıyor. Aslında pek de yanılmış sayılmayız. Çünkü bu oyunda Hotline Miami‘den Ninja KaplumbağalaraFight Club‘daki Tyler Durden‘a kadar birçok oyuna, diziye ve filme gönderme bulunuyor.

Babamızın katilini bulmaya çalışırken, başarılı bir dövüşçü olup, aşık olup, arkadaşlıklar edinip, yemek yeyip, uyuyup, gizemleri çözerken birçok şeyle uğraşmak zorunda kalıyor, yeri geliyor zorlanıyor, yeri geliyor gülüyor, yeri geliyor düşüncelere dalıyor veya hüzünleniyoruz.

8 Ocak 2016‘da piyasaya sürülen oyunun Punch Club 2 adıyla ikinci oyununun 2017‘de geleceği söylendi fakat serinin ikinci oyunu gelmedi. Kim bilir? Belki de bu yıl, 2019‘da, Punch Club 2‘yi görürüz, ne dersiniz?

Peki sizin en sevdiğiniz piksel oyunlar hangileri?

Emir Kaya

Bu 15 dakikalık oyun videosunda Anthem’in bir görevini tam olarak izleyebilirsiniz

Previous article

Daha Fazla Mercedes ve BMW Artık The Crew 2’de

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir