Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

ABD ve Çin arasındaki sözde “Teknolojik Soğuk Savaş” bir orta noktada buluşmayacak gibi görünüyor.

Reuters’e göre Huawei. Xiaomi, Oppo ve Vivo, geliştiricilerin uygulamalarını tek seferde tüm uygulama mağazalarına yüklemeleri için bir platform oluşturuyor. Bu hamle, analistlerinin Çinli teknoloji devlerinin Google Play Store’a meydan okuma girişiminde olduğunu söylüyor.

Platform, Global Developer Service Alliance (GDSA) olarak biliniyor. GDSA web sitesi, Hindistan, Endonezya, Malezya ve Rusya dahil olmak üzere dokuz “ülkeye ve bölgeye” hizmet edeceği söyleniyor.

Business Insider, Ocak ayında Huawei’nin kendi uygulama ekosistemini oluşturmak için geliştiricileri cezbetmek için büyük fonlar sunduğunu belirtmişti. Mayıs ayında Trump yönetimi Huawei’yi ticari kara listesine koyduktan çok kısa bir süre sonra Google, Huawei’ye verdiği hizmetleri keseceği konusunda da bir açıklama yapmıştı.

Çin’in Reuters’e bağlanması hakkında spekülasyonlar yapan Canalys’in Başkan Yardımcısı Nicole Peng, haber kuruluşuna, firmaların Xiaomi’nin Hindistan’daki güçlü kullanıcı tabanı Vivo ile “farklı bölgelerde diğerlerinin avantajlarından yararlanmak isteyeceğini” belirtti. Güneydoğu Asya’da Oppo ve Avrupa’da Huawei, “GDSA’nın Google’a karşı daha fazla müzakere gücü oluşturmak için oluşturulduğunu” belirtiyor.

ABD pazar istihbarat şirketi SensorTower’a göre, Google Play Store 2019’un üçüncü çeyreğinde 7.7 milyar dolar gelir elde etti. Tescilli uygulama mağazalarından elde edilen gelir arasında, yalnızca Apple’ın 14.2 milyar dolar üreten uygulama mağazasından sonra ikinci oldu.

Bununla birlikte, App Store yalnızca iOS cihazlarda kullanılabildiğinden, Google Play Store, App Store tarafından engellenmemektedir. Sonuç olarak, Play Store, Android cihazlara indirilen uygulamaların% 90’ından fazlasını oluşturuyor. Yani kısaca rakipsiz. Yine de ABD pazar araştırma firması Counterpoint, Xiaomi, Huawei, Vivo ve Oppo birlikte, 2019’un üçüncü çeyreğinde küresel akıllı telefon gönderilerinin% 43’ünü oluşturduğunu ve Play Store’a potansiyel olarak meydan okuma kapasitelerinin olduğunu belirtti.

Tüm bunların yanı sıra, Ağustos 2019’da Huawei kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’u da tanıttı. Şirket, ABD’de kara listede kalması durumunda bu işletim sistemini tüm cihazlara ekleyebileceğini biliyoruz.

Share:

administrator

TR