Apple Music, Aralık ayında Amazon Echo cihazlarına geliyor

Amazon'un Echo cihazı artık Apple Music uygulamasını destekleyecek.

Amazon’un akıllı hoparlörleri zaten Spotify, Pandora, iHeartRadio ve TuneIn gibi çeşitli müzik hizmetlerini destekliyor. 17 Aralık’ta ise bu uygulamalara Apple Music’de katılacak.

4

Müzik akışı akıllı hoparlörler için popüler bir kullanımdır, ancak hangi konuşmacıya erişiminiz olduğunu belirttiğiniz konuşmacıdır. Amazon‘un konuşmacıları yakın gelecekte bu konuda daha da iyiye gidiyor, çünkü şirket Apple Music’in bu yılın sonunda Echo cihazlarında kullanılabileceğini açıkladı.

Daha önce sadece Apple’ın pahalı HomePod hoparlörlerinde yayınlandığı için Apple Music‘in kullanımı oldukça büyük bir anlaşma. Ortaklık, hem Apple Music abonelikleri hem de Amazon Echo satışlarını tatil alışverişi sırasında sürdürebilmek için her iki taraf için de kazançlı olabilir.

Amazon, Apple Music kullanılabilirliği için kesin bir tarih vermedi ve sadece “bu tatil sezonuna” geleceğini söyledi – ve sezonun Yeni Yıl Günü bölümünü dikkate almadığınız sürece, yalnızca Aralık ayını geride bıraktı. Apple Music’in Google Home’da ne zaman kullanılacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

Daha fazla teknoloji haberleri için takipte kalın.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

YORUM YAZ