Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Apple bugün geliştiriciler için iOS 13.4’ün ilk beta sürümünü yayınladı. Bu yeni güncelleme ile 9to5Mac bir şey keşfetti: iPhone ve Apple Watch ile arabanızın kilidini açabilecek ve aracınızı kilitleyebileceksiniz.

9to5Mac’e göre iOS 13.4, bir arabanın kilidini açmak, kilitlemek ve çalıştırmak için iPhone ve Apple Watch’ı kullanmayı mümkün kılacak bir “CarKey” API’sine ait referanslar içeriyor. Sistemin dahili dosyalarına göre, kullanıcılar CarKey’i NFC uyumlu araçlarda kullanabilecek. iPhone veya Apple Watch’ı anahtar olarak kullanmak için bu cihazları aracın yakınında tutmanız gerekiyor.

Ekspres Transit Kartlarda olduğu gibi Apple CarKey, Face ID ile kimlik doğrulaması yaptırmayacak. Bu, özelliğin iPhone veya Apple Watch ile bile pilsiz çalışacağı anlamına gelir. Dijital anahtarınızı cihazınızın “Cüzdan” uygulamasında bulabileceksiniz ve dijital araba anahtarınızı “Cüzdan” uygulaması aracılığıyla belki de ailenizden biriyle veya güvendiğiniz bir arkadaşınızla paylaşabileceksiniz.

Apple, CarKey’i uygulamak için bazı araba üreticileriyle zaten çalışıyor gibi görünüyor, ancak iOS 13.4 resmi olarak piyasaya sürülene kadar muhtemelen herkes tarafından kullanılamayacak. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi arayacağız ve daha fazla kanıt bulduğumuzda makaleyi güncelleyeceğiz.

Apple CarKey ile ilgili neler düşünüyorsunuz? İPhone ve Apple Watch cihazlarınızı araba anahtarı olarak kullanmak için resmi bir yöntem ister misiniz? Hemen aşağıdan konu ile ilgili yorumlarınızı bizlere belirtmeyi unutmayın! Daha fazla teknoloji haberleri için de takipte kalın.

Share:

administrator

TR