Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Wall Street Journal Cuma günü haberine göre, Başkan Donald Trump 2021 mali yılı için NASA için 25,6 milyar dolar bütçe talep edecek. NASA’nın şu anki mali yılı için sahip olduğu 22.6 milyar dolardan yaklaşık 3 milyar dolar daha fazlasını istiyor ve yeni fonun büyük kısmının yeni geliştirmeler için tahsis edildiği söyleniyor.

Bu, NASA için birkaç on yıl içerisinde önerilen en büyük bütçe artışlarından birini temsil ediyor, ancak Trump’ın 4 Şubat’ta sunduğu State of the Union adresinde ifade ettiği ajansın çabalarına olan bağlılığını yansıtıyor ve Kongre isteğini içeriyor.

Ay’daki bir sonraki erkeğin ve ilk kadının Amerikan astronotları olmasını sağlamak için Artemis programını tamamen finanse etmek istiyoruz.”

NASA Yöneticisi Jim Bridenstine, ajansın ilk Amerikalı kadını ve bir sonraki Amerikalı adamı 2024 yılına kadar Ay’ın yüzeyine gönderme hedefini sık sık tekrarladı. Bridenstine daha önce 2024 yılına kadar 20-30 milyar $ arasında Ay’a geri dönmenin tahmini toplam maliyetlerini tartışmıştı ve Yönetici geçen yılın sonlarında ajansın mali durumu için 1,6 milyar dolarlık bir geç dönem eklenti talebi hakkında baskı yaptı.

WSJ ayrıca NASA’nın, önceki çabalarını Artemis programı için fırlatma araçlarıyla tekrarlayan 2021 bütçe planlarının bir parçası olarak ay inişlerine teklif almak isteyeceğini de bildirdi. NASA, 2021’den başlayarak ay yüzeyine deneyler ve malzemeler sağlamak için robotik, mürettebatsız ay iniş misyonu için yetkili satıcı listesinde bir dizi ticari ortakla çalışıyor.

NASA, geçtiğimiz Temmuz ayında Artemis için bir insan iniş sistemine ilişkin endüstri yorumu için Ağustos ayında gözden geçirilmiş bir versiyonla birlikte geniş bir ajans duyurusu yayınladı ve daha sonra Eylül 2019’da resmi teklifler için bir çağrı açtı. NASA astronotları taşımak için bekliyor, ajans ile ilk şirket inişini tamamlamak için zaman 2024 iniş için araç sağlayacak iken, ikincisi 2025 yılında başka bir misyonu destekleyeceğini söyledi.

Trump, yönetiminin bütçesini 10 Şubat’ta sunacak. Daha fazla gündem ve uzay haberleri için takipte kalın.

Share:

administrator

TR