Google, 2020’de kullanıcılar için Hangouts’u kapatabilir

Hangouts devrinin sonuna geldik.

Bugün 9to5Google’dan alınan bir rapora göre, tüketiciler için Google Hangouts’un devri 2020’de sona erebilir.

5

Bugün 9to5Google’dan alınan bir rapora göre, tüketiciler için Google Hangouts’un devri 2020’de sona erebilir. Hangouts, Google’ın bunu 2013’te Gchat’ın yerini almasından bu yana bir kimlik krizi geçirdi ve şirket, uygulamayı güncellemeyi durdurdu. Ayrıca uygulamanın aktifliğini kaybettirecek bir takım uygulamalar da Hangouts‘un sonunu getirdi diyebiliriz. Hangouts’dan mesajların da artık gönderilememesi de uygulamanın sonunu getiren bir diğer faktör. Bu faktör Google’ın Hangouts’a yönelik yeni odak noktasının bir parçasıydı. Bu, artık G Suite Hangouts Sohbeti biçiminde bir iş yeri iletişim aracı olarak ve video konferans platformu Hangouts Meet’te güvende kalacaktır.

Google, Android Mesajları’nda yeni bir RCS Chat özelliğini duyurduğunda Nisan ayında “kendi tüketici mesajlaşma uygulamasına sahip olmaktan vazgeçtiğini” ima etti . Zamanlama her bir operatöre ait olduğu için henüz sohbet başlatılmadı, ancak 2019’un başlarında gelen RCS mesajlarına yönelik destek raporları, 2020’de kapatılan Hangout’ların zamanlamasına uyuyor.

Yine de, öncelikle Hangouts’u Gmail’de kullanan veya çocuklarıyla veya cep telefonu olmayan insanlarla iletişim kurmak için kullanan kişiler için bu haber pek de iyi değil.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

YORUM YAZ